تور نوروز 98

تور نوروز 98؛ سفر باحال داخلی یا تور لوکس خارجی؟

2402 0

تور نوروز 98؛ سفر باحال داخلی یا تور لوکس خارجی؟

عید نوروز 98 کجا برویم؟

به راستی بهترین تور نوروز 98 کدام است؟ جواب دادن به بغضی از سوال ها خیلی خیلی نسبی است. یعنی این که ممکن است یک سوالی را شما در اردیبهشت یک جوابی بدهید و در زمستان همان سال یک تجربه ی دیگر.

دلیل این امر این است که فاکتور های اصلی در جواب دادن به این جور سوالات چیزهایی هستند کاملا گذرا و حسی. ممکن است در هنگام جواب دادن به سوالی در مورد اتفاقی که قرار است در آینده رخ بدهد دودل شوید.

فرقی ندارد آدم با تجربه ای باشید یا کم تجربه، آدم پر انرژی باشید یا کم تحرک؛ حتی به پولدار یا فقیر بودن هم ربطی ندارد.

 

تور

.

فاکتور اصلی:

فاکتور اصلی در این است که حس واقعی شما در آن لحظه چه چیزی است؟ دغدغه های ما در آن لحظه قرار است چطور برطرف شود و چه چیزی قرار است آن ها را برطرف کند و از همه مهم تر این که چه چیزی این دغدغه ها را به وجود آورده است؟

یکی از این جور سوال ها این است که دوست دارید با تور نوروز 98 به یک سفر باحال داخلی بروید یا یک تور لوکس خارجی؟

 

گروه اول؛ طرفداران سفر باحال داخلی:

بعضی ها در همین لحظه ی خواندن این متن می تواند بدون هیچ فکری جواب این سوال را بدهند. برای خیلی ها یک سفر باحال داخلی یعنی یک گشت رویایی درون کشوری پر از موقعیت‌های جغرافیایی و گردشگری فوق العاده.

 

ایرانگردی:

آن ها ایران خودمان را با همه کاستی هایش منبع یک سفر باحال و پر از خوشی و خاطره می دانند. این ها همان آدم هایی هستند که خوب بلدند از اتوبان قم در یک ده دیدنی و تاریخی سر در بیاورند و زیر انداز بیاندازند و نیمرو بخورند. دو ساعت بعد در یک جاده برفی باشند و شب را در کویر چادر بزنند و غذا درست کنند.

 

.

شخصیت شناسی سفر:

در این گروه همه مدل آدم و تیپ و شخصیتی می‌بینید. از بچه پولدار هایی که عشق سفر ادونچر هستند گرفته تا زوج های کارمندی که بلدند از قطره قطره تعطیلاتشان استفاده کنند.

از نوجوان هایی که یک سفر ارزان مستقل داخلی را با شور و هیجان تجربه می کنند گرفته تا آدم های عشق طبیعت. از عشاق دیدنی های ایران که حافظیه و تخت جمشید و قشم را مثل کف دستشان می شناسند گرفته تا آن هایی که در این اوضاع اقتصادی بودجه شان فقط به یک سفر جمع و جور ولی باحال داخلی قد می‌دهد.

 

تفاوت های شخصیتی:

سفر برای این گروه خیلی خیلی حسی تر است. برای گروه اول ماشین شخصی در این سفر به اندازه دلار و پاسپورت برای گروه دوم اهمیت دارد. بدون یک ماشین 4wd  چطور میخواهید در رمل ها و شن ها برف و تپه ها بالا پایین بروید. راه های میان بر روستایی را بدون یک ماشین چطور می خواهید طی کنید؟

 

سفر

.

سفر با ماشین شخصی:

هر سفر باحال داخلی با ماشین شخصی هویت پیدا می‌کند. حتی همین کیش و قشم خودمان را هم خیلی ها هستند که با ماشین می روند. یا مثلا سفر به مشهد از راه شمال بدون ماشین شخصی معنا ندارد.

ماشین شخصی بخش اصلی از هزینه های سفر گروه اول را پوشش می دهد. صندوق عقب یا باربند ماشین شخصی هم که حکم فروشگاه زنجیره ای برای گروه اول را دارد. سفر باحال است و پخت و پز!

با یک ماشین شخصی که صندوق عقبش پر است از خوردنی و مواد اولیه پخت وپز هر سفری یک سفر ارزان خواهد بود. تازه اگر اهل کمپ زدن هم باشید که دیگر همه چیز به سمت خیلی خیلی ارزان تر شدن سیر می کند.

 

راحتی در سفر:

یکی از مهم ترین چیز هایی که یک سفر باحال داخلی را باحال می کند، این است که یک سفر باحال داخلی را می توانید هر جور که بخواهید برگزار کنید. می توانید هر جا که خواستید بزنید کنار و چایی و سیگار و سوسیس تخت مرغ بخورید و طبیعت تمام نشدنی را تماشا کنید و یا هر موقع صبح دلتان خواست بیدار شوید و نگران جا ماندن از هواپیما و اتوبوس و تور نباشید.

 

.

مقاصد ایرانگردی:

ایران ما حتی برای سخت گیر ترین و مشکل پسند ترین آدم ها هم تعداد زیادی برگ غافلگیر کننده دارد:

  • اگر اهل سبزی شمال نیستید، گرمای کویر هست.
  • اگر اهل گرمای کویر نیستید، سرمای دلچسب کردستان هست.
  • اگر اهل ده گردی نیستید تا دلتان بخواهد دریاچه هست.
  • اگر دلتان یک جمع خصوصی دوستانه میخواهد صدها کیلومتر  کویر تمیز، بی سر و صدا و خلوت هست.
  • اگر اهل دیدن دیدنی های اعجاب آور طبیعت هستید، دره ستارگان قشم، تنگه شیرز لرستان و یا کال جنی طبس هست.
  • اگر اهل دره های پر مه هستید، فیلبند و دراز نو گرگان زیباترین مناظری خواهند بود که در تور نوروز 98 خواهید دید.

 

گروه دوم؛ یعنی سفر لوکس خارجی نوروزی:

اما اگر از گروه اول نباشید و بی درنگ گزینه دوم  یعنی سفر لوکس خارجی نوروزی را انتخاب کرده باشید، حتما هیچ کدام از ویژگی های بالا در لحظه ای که به سوال پاسخ می‌دادید مدنظرتان نبوده است.

 

تور ایرانگردی

.

جهانگردی:

در یک تور لوکس خارجی شما با بستن چمدان و چک این هتل و فرودگاه و تشک نرم و ملحفه های تمیز و خوش بوی هتل های چهار و پنج ستاره مواجه هستید.

به جای ماشین شخصی با تاکسی فرودگاه و ترانسفر و گشت شهری جا به جا می شوید. باید به موقع در فرودگاه حضور داشته باشید و دقت کنید که دیر نکنید.

همه چیز در مقایسه با انتخاب های گروه اول خیلی خیلی شیک تر و  صد البته گران تر است.

گروه دوم بعد از اتمام تعطیلات تور نوروز 98 برای شما از فرهنگ کشور های پیشرفته می گویند و عکس هایی در کنار مشهور ترین مکان های پر بازدید دنیا نشانتان می دهند.

نوش جان کردن یک لیوان چای در صبح زود در کویر مصر؟ یا مثلا یک کاسه آش خانگی در یک اقامتگاه بوم گردی وسط یک ده چند صد ساله؟ نه! افرادی که گروه دوم را انتخاب کرده اند نوشیدن یک لیوان قهوه در یک کافه قدیمی و در وسط پاریس را ترجیح می‌دهند.

 

 

تور لوکس:

برای بسیاری از آدم هایی که این گزینه را انتخاب می کنند، تور لوکس خارجی چیزی است که همیشه امکان تجربه کردنش نیست.

همیشه امکان یک سفر خیلی خاص به دیدنی ترین مکان های دنیا نیست، بنابراین حداقل به یک بار امتحانش می ارزد.

برای خیلی از ما تور لوکس خارجی مجموعه ای از اولین هاست. هر چقدر تور باحال داخلی کیفی است تور لوکس خارجی کمی است. هر چقدر در تور داخلی با حس و حال هایی که برای ما آشنا هستند خو می گیریم و عمیق تر می شویم.

در سفر لوکس خارجی کودک درونمان بیشتر با چیزهایی که برایش تازگی دارند، آشنا می شود.

 

در نهایت:

حالت چشم هایمان در یک مسافرت باحال داخلی بیشتر نیمه بسته و در حال لذت بردن از چیز هایی است که معمولا زیاد دیدیمشان.

در یک سفر لوکس خارجی اما چشم هایمان باز و در حال کشف کردن است.

خیلی بیراه نیست اگر بگوییم سفر باحال داخلی معاشقه است و سفر لوکس خارجی مکاشفه.

شما چطور ؟ کدام یک از این دو نوع سفر را ترجیح می دهید؟

 

تور جهانگردی

سعید ربیعی

سعید ربیعی

من سعید ربیعی هستم، عاشق تکنولوژی و یاد گرفتن مباحث جدید!

نوشته مرتبط

سن پترزبورگ

سفرنامه روسیه

منتشر شده توسط - اکتبر 21, 2018 2
سفرنامه روسیه روسیه و سفر به روسیه از آن سفر هایی است که هرچی راه میری، هرچه نگاه میکنی و…

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *