خرید کردن خانم ها

مستر کارت؛ بهترین همراه خانم ها برای خرید در سفر

2353 0

مستر کارت؛ بهترین همراه خانم ها برای خرید در سفر

شور و علاقه خانم ها به خرید از گذشته تاکنون زبانزد همه بوده و هست. هر کجا که از خرید کردن خانم ها حرفی به میان می آید، ناخود آگاه به یاد خانم هایی می افتیم که با پاکت های خرید با خوشحالی در پاساژ ها قدم می زنند و خرید می کنند.

خرید کردن خانم ها در صورتی بیشتر می شود که به شهر یا کشور دیگری سفر کرده باشند. آن ها علاقمندند که از مراکز خرید آن مکان دیدن کنند و بهترین خرید را داشته باشند.

 

خرید از پاساژ ها

 

چشم اندازی به خرید خانم ها و آقایان:

سلیقه و دقت خانم ها در خرید از گذشته وجود داشته و در وجود همه زنان (خارج از نژاد و محل زندگی شان) نهادینه شده است.

مردان از خرید کردن و گشت و گذار در مراکز خرید خیلی زود خسته می شوند. در حالی که خانم ها ظرفیت بسیار بالاتری دارند و در برابر خستگی مقاومت نشان می دهند، چرا که میل آن ها به خرید نسبت به آقایون بیشتر است.

 

خرید کردن خانم ها و آقایان

 

آستانه ی خسته شدن از خرید:       

در سال ۲۰۱۳ بر روی  ۲۰۰۰ نفر از مردم انگلیس تحقیقاتی صورت گرفت. در نتیجه مشخص شد که مردها پس از ۲۶ دقیقه خرید خسته می‌شوند، در حالی که متوسط زمان خسته شدن خانم ها هنگام خرید حداقل ۲ ساعت می باشد.

 

خرید از بهترین پاساژها

 

خرید در سفر:

خرید کردن خانم ها در صورتی بیشتر می شود که به شهر یا کشور دیگری سفر کرده باشند.

یکی از جاذبه های گردشگری هنگام سفر (مخصوصا برای خانم ها) بازدید و خرید از مراکز خرید آن شهر یا کشور است.

خرید از شهر و کشوری دیگر این امکان را برای ما فراهم می کند که خرید متنوع تر و لذت بخش تری داشته باشیم.

به عنوان مثال هر شهری (کشوری) با توجه به شرایط آب و هوایی و فرهنگ مردم آن منطقه ، پوشش (لباس و کفش و…) مختلفی دارد که در بوتیک های آن عرضه می شوند. این محصولات منحصر به همان مکان بوده که ممکن است مشابه آن در سایر نقاط وجود نداشته باشد. پس توریستان می توانند اجناس متنوعی خریداری کنند.

همچنین هر کشوری به خاطر محصولی خاص در جهان شهرت دارد. مثلا ترکیه برای خرید لباس بسیار مناسب است و افراد برای خرید پوشاک (هم به صورت عمده و هم به صورت جزئی) به ترکیه سفر می کنند.

 

پاساژ گردی

 

مشکل پیش رو:

تنها مشکل خرید کردن خانم ها در کشورهای دیگر، پرداخت وجه آن است. باید وجه رایج کشور مورد نظر را تهیه کنیم تا پول خرید خود را بپردازیم. بنابراین نیاز به چنج کردن (تبدیل پول رایج کشور خود به وجه رایج کشور مقصد) پول خود داریم که مشکلات خاص خود را دارد.

به همراه داشتن پول نقد به مقدار زیاد، ریسک سرقت پول توسط سارقان را به همراه دارد.

در گذشته پرداخت وجه کالا و خدمات، به صورت نقدی در  همه ی کشورهای جهان مرسوم بود. اما با گذشت زمان و پیشرفته شدن جوامع، کارت های عضو شتاب، جای پول نقد را گرفتند. امروزه استفاده از پول نقد در همه جای جهان بسیار کمتر شده و بیشتر مردم استفاده از کارت بانکی را به پول نقد ترجیح می دهند.

در کشورهای مدرن و پیشرفته ارائه پول نقد، نوعی توهین به مخاطب قلمداد می شود. ایرانیان علاقمندند که به پشتوانه ی پیشینه و تمدن 2500 ساله شان، همواره مورد احترام سایر مردم جهان قرار بگیرند. بنابراین دوست ندارند که به آن ها عنوان بی فرهنگی را نسبت دهند، پس همواره می کوشند که مانند مردم کشورهای مدرن جهان رفتار کنند.

با توجه به قوانین بین المللی و محدودیت های همراه بردن وجه نقد در مبالغ بالا، گردشگران هنگام سفر، نمی توانند پول زیادی با خود ببرند. در حالی که گردشگران برای تامین هزینه های سفر خود، به پول زیادی احتیاج دارند.

در کشورهای مدرن جهان، فروشگاه های بزرگ و معتبر به دلیل مسائل و قوانین امنیتی، از دریافت هزینه ی خدمات خود (برای مبالغ زیاد) به صورت نقدی امتناع می کنند.

امروزه با روی کار آمدن مستر کارت و سهولت تهیه ی آن در ایران این مشکلات تا حد قابل توجهی حل شده است.

 

خرید کردن خانم ها از پاساژ ها

 

موارد استفاده از مستر کارت در سفرهای خارجی:

رویدادهای (ایونت) خرید بانوان:

از امکاناتی که مستر کارت مسافرتی برای خرید کردن خانم ها در سفر فراهم می کنند، قابلیت استفاده از آن ها در مزون ها و ایونت ها یا همان رویدادها عرضه ملزومات مربوط به خانوم هاست.

در سراسر دنیا ایونت هایی برگزار می شود که همه ی کالاها و وسایل مورد نیاز خانم ها را عرضه می کنند. معمولا در هر رویداد معروف ترین بوتیک ها، انواع برندها، لباس های طراحی شده ی بهترین طراح ها با قیمت های مناسب عرضه می شوند و در اختیار متقاضیان قرار می گیرند.

خانم ها می توانند با مراجعه به ایونت ها، به طور همزمان و در یک مکان بهترین ها را در اختیار داشته باشند و به مقایسه کیفیت و قیمت کالاهای مختلف مورد نیاز خود بپردازند و در نهایت بهترین انتخاب و خرید را داشته باشند.

در بیشتر کشورها امکان خرید کالا و خدمات ایونت ها با انواع مستر کارت وجود دارد. اما متاسفانه در ایران امکان استفاده از مستر کارت برای خرید وجود ندارد. (به خاطر تحریم های اعمال شده به ایران توسط آمریکا)

 

خرید خانم ها

 

خرید از حراجی ها:

در حراجی ها هم مانند ایونت ها و مزون ها امکان خرید و پرداخت وجه به وسیله ی مستر کارت (مثلا مستر کارت مجازی) وجود دارد.

مزایده:

مزایده را می توان نوعی حراجی در نظر گرفت. خرید و فروش کالا و خدمات در مزایده ها بدین صورت است که قیمت برای همه ی خریداران نمایش داده می شود. در نهایت کالا به فردی فروخته می شود که بالاترین قیمت را پیشنهاد کند.

 

خرید از حراجی های اینترنتی

 

حراج فصلی فروشگاه ها:

بعضی از مغازه ها در حراج های فصلی، اجناس خود را به قیمت هایی بسیار منصفانه به فروش می رسانند که این واژه “حراج” برای مشتریان، مخصوصا برای خانوم ها بسیار جذاب است و باعث از خود بی خود شدن آن ها می شود.

هزینه های پیش بینی نشده در حراجی ها:

فروشندگان در حراج های فصلی قیمت اجناس خود را چند درصدکاهش می دهند. افراد باید از حراج ها بهترین استفاده را داشته باشند و بتوانند خود را کنترل کنند.

بعضی از افراد (مخصوصا خانم ها) در برابر حراج های ارزان قیمت اراده ی خود را از دست می دهند و هر آنچه را که به قیمت مناسب عرضه شود ، بدون در نظر گرفتن نیاز و بودجه ی خود، میخرند. بدین ترتیب پول زیادی (به خاطر عدم مدیریت مالی) از دست می دهند.

 

خرید خانم ها در زمان حراج

 

گردشگری سلامت:

از دیگر موارد استفاده از مستر کارت می توان به امور مربوط به گردشگری سلامت اشاره کرد. بعضی از خانم ها برای انجام عمل های زیبایی و یا برای پیگیری های درمانی به کشورهای مختلف سفر می کنند، تا از بهترین مراکز پزشکی و ماهرترین پزشکان و جراحان دنیا بهره ببرند.

پرداخت وجه کالاها (خرید های) ارسال شده به هتل محل اقامت: 

بعضی از سایت های فروشگاهی بین المللی مانند آمازون (Amazon) و ایبی (Ebay) به خاطر تحریم های تحمیل شده از طرف آمریکا به ایران، کالا و خدمات خود را به ایران ارسال نمی کنند. همچنین فروشگاه هایی در سایر کشورها وجود دارند که به صورت اینترنتی از مشتری سفارش می گیرند و حتی مشتری می تواند در سایت های آن ها به سلیقه ی خود سفارشی سازی (Customization) انجام دهد.

در صورتی که گردشگران به کشوری خارج از ایران سفر کنند، می توانند از این فروشگاه ها خرید کنند و از آن ها بخواهند که خریدشان را به هتل محل اقامتشان ارسال کنند. سپس با استفاده از مستر کارت وجه آن را پرداخت کنند.

 

خرید

 

و در نهایت:

خانم ها چه در شهر و کشور خود و چه در هنگام سفر، علاقه ی وافری به خرید کردن دارند. آن ها با در اختیار داشتن مستر کارت معتبر می توانند در همه جای دنیا وجه خرید خود را با پول رایج آن کشور  بپردازند و بهترین خرید را داشته باشند.

 

 

 

آیلین فرزدقی

من آیلین فرزدقی هستم علاقمند به تفریح و ماجراجویی، دوست دارم تجربیاتم رو اینجا برای شما بنویسم

نوشته مرتبط

هتل مارینا

سفر نامه سنگاپور

منتشر شده توسط - اکتبر 15, 2018 2
  سفرنامه سنگاپور سنگاپور کشوری در جنوب شرق آسیا بوده که آب وهوایی استوایی دارد. مساحت کشور سنگاپور مقداری بیشتر…

1 دیدگاه موجود است

  1. بازتاب: درباره ی شخصیت شناسی سفر (Travel Personality) چه می دانید؟ | تک بلیط

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *