علامت صلح چین

جنگ بهتر است یا صلح؟

نوشته شده برای at 3:19 ب.ظ
660 0

حتما ابتدا مقاله علم بهتر است یا ثروت مطالعه کنید.

جنگ  یا صلح؟

خب معلوم است، صلح بهتر است. اما آیا همه به صلح پایبند هستند؟ مطمئناً خیر! یعنی کشورهای پرقدرت اگر نتوانند از روابط دیپلماتیک (یعنی همان کلاه گذاشتن سر کشورهای ضعیف) به مطامع خود برسند، علی رغم ظاهر صلح جویشان، بهانه ای می تراشند و جنگی راه می اندازند. جنگی که دیگر هدفشان تصرف نیست.

بلکه گرفتن امتیازات مورد نظر. مورد دیگری هم هست که جنگ برای آنها خیلی هم خوب است. اما ترجیح می دهند، نواب و دوستانشان جنگ کنند، نه خودشان. چون دوستانشان مجبور هستند اسلحه ها را از خودشان بخرند. یعنی در واقع وقتی جنگی صورت می گیرد، اقتصاد آمریکا، روسیه، انگلیس و .. رونق می گیرد. پس نباید گول ظاهر صلح طلبشان را خورد. روزنامه ها و وسائل ارتباط جمعی شان، خیلی مضحک است. مثل فیلمهای چارلی چاپلین می مانند. به طرف پشت پا می انداخت، وقتی طرف زمین می خورد، رویشان را برمیگرداند آنطرف، یعنی من نبودم. ما هم که کیف می کردیم از این شرین کاری این هنرمند بزرگ. ولی الان شیرنکاری آنها، ما را به دردسر می اندازد. خونمان را می ریزد. ضعیفمان می کند.

پس برای آنها، جنگ خیلی خیلی بهتر است. برای ما صلح.

ترامپ و اوباما
ترامپ و اوباما

حتما ابتدا مقاله علم بهتر است یا ثروت مطالعه کنید

ترامپ بهتر است یا اوباما؟

هر دو خوب هستند. هر دو بد هستند. درواقع برای ما: سگ زرد، برادر شغال است. پس همانطور که اشاره شد، هردو سیاستمدار هستند و هدفشان روشن است. کاملا روشن. فقط ما هستیم (بعضی از مردم عادی مثل من) که گاهی گولشان را می خوریم. فریبمان می دهند. این کار را خوب بلدند. خیلی خوب.

یعنی آنها هدفشان همانطور که در شعارهای انتخاباتی شان می گویند، سرافرازی آمریکاست!!

خب سرافرازی آمریکا، عملا یعنی چاپیدن بقیه کشورها. البته خیلی ظریف. یعنی فشار به کشورهای دیگر و انجام تجارتهای نابرابر تا آنجایی که زورشان برسد. پس برای ما هیچ فرقی ندارند. یعنی ما نباید ببینیم آنها چه نسخه ای برای ما می پیچند (ما مردم عادی) ما باید کار خودمان را درست انجام بدهیم، به سیاستمدارانمان اعتماد کنیم و سیاست را به دست آنها بسپاریم. آنها خودشان خوب بلدند چطوری از پسشان بربیایند. به شرطی که پشتشان را خالی نکنیم.

آمریکا جنایتکار است؟ شیطان است؟ یا دیو جهانخواره؟

خب معلوم است. جنایتکار است. خیلی هم جنایت کرده. به کودکان سوری، عراقی، افغانی، کرد و ایران که نگاهی بیندازیم ردپای آمریکا را می بینیم. مثل چارلی چاپلین. ولی خنده دار نیست. زجرآور است.

شیطان هم هست. حیف کلمه شیطان، از شیطان پست تر است.

کسی که به هر روشی دست می اندازد، قطعا شیطان هست. دیو جهانخواره است. این را می شود از تسلطش بر همه کشورها، بر اقتصاد جهانی، نفوذش در سازمان ملل فهمید. شاید هم بگویید، خب زحمت کشیده اند، علمش را دارند و دارند از راه تجارت کشورشان را تقویت می کنند. خب من هم با شما موافق هستم ولی باید به کل عملکردشان نگاه کرد. وقتی همه کشورها اینچنین از ترس اقدامات بانک مرکزی اش هراس دارند، نمی شود گفت که از روی احترام و دوستی حرفش را گوش می دهند.

تلاش امریکا برای تسط بر جهان
تلاش امریکا برای تسط بر جهان

تلاش آمریکا برای تسط بر جهان

در واقع تلاشی که در این چندین دهه انجام داده است، خوب جواب داده و بیشترین تسلط را بر کشورهای دنیا دارد. ولی در مواقع لزوم، هرگونه تلاشی که کشورها برای عرض اندام انجام می دهند به سختی تحت فشار می گذارد و با جراید و بنگاههای خبرپراکنی که دارد، حق را به خودش می دهد. نمونه اش همین رفتار 100 سال اخیر با ایران است.

همیشه به همه دولتهای ما زور می گفته.

حداقل می دانیم که در این 100 سال اخیر، با همه سختی هایی که تحمل کردیم، یک وجب خاک هم ندادیم.

شهید دادیم بابک نوری، جان دادیم، سختی کشیدیم ولی عقب ننشستیم. پس در مورد خودمان می توانیم بگوییم که جنایتکار بوده. تازه جالب اینکه طلبکار هم هست. می گوید، دیپلماتهای من را گروگان گرفتید؟؟ اصلا انگار نه انگار که ما این همه شهید و جانباز دادیم؟ انگار نه انگار که همه جور اسلحه به صدام فروختند!؟ انگار نه انگار که سبب تحریک صدام خودشان بودند؟؟ هرچند سیاستشان را می دانیم، ولی هنوز نتوانستیم به خوبی، مقابلشان ایستادگی کنیم. البته بزودی خواهیم توانست. بزودی.

اصولا آمریکا چه غلطهایی کرده است؟آیا آمریکا سگ پاچه گیر است؟ پاچه چه کسانی را کی گرفته؟

منظور کارهایی است که در این 100 ساله (از دوره رضا خان تا به امروز) انجام داده است. یعنی کارهای سلطه گرانه ای که در حدود 2 قرن گذشته در سراسر جهان انجام داده، تا بتواند به قدرقدرتی برسد. که رسید.

کتاب زیبای دایی  جان ناپلئون را حتما خوانده اید؟ (لینک) البته خود نویسنده کتاب موضوع دیگری را دنبال می کند. ولی بعضی سیاستمداران منتقد، دولتها را مثل شخصیت اصلی کتاب، دچار توهم می دانند.

شما هم موافق هستید که آمریکا و انگلیس واقعا دشمن ما هستند و سیاستمداران ما (منظور سیاستمداران 100 ساله اخیر ایران) دچار توهم یا مردم فریبی نشده اند، که همه تقصیرها را زیر سر آمریکا یا انگلیس و.. می اندازند.

یعنی اگر تاریخ دیگرکشورها را مطالعه کنید، متوجه می شوید که دقیقا همین سناریوها، همین دخالتها، تفرقه اندازی ها و همه ظلمهایی که در مورد ما روا داشته اند، در مورد بقیه کشورها هم انجام داده اند. کافیست تاریخ اخیر چین، ژاپن و… را مطالعه کنید. البته منظور این نیست که همه مشکلات زیر سر آنهاست، منظور فتنه افکنی آنان است وگرنه خیلی از مشکلاتی که آنها برای ما درست می کنند، از ضعف داخلی است.

اهمیت و اولویت دولت ها

دولتها باید مهمترین اولویتشان اقتصاد، عدالت اجتماعی و آموزش (آموزش و پرورش درست نه مدارس غیرانتفاعی پولی و دانشگاه های مدرک گرای بی کیفیت) می بود، آنگاه به جنگ دشمنان (سیاسی، تجاری، روانی) می پرداختند. البته بازهم به نظر حقیر، همانها (آمریکا، انگلیس، روسیه) اجازه نمی دادند که به اصول زیربنایی بپردازیم، چون خوب می دانستند که اگر ما هم مثل ژاپن زیرساختهایمان (از زمان امیرکبیر و حتی قبل تر که به فکر تاسیس دانشگاه و ارسال دانشجو به خارج افتاده بودیم) را درست می کردیم، به راحتی نمی توانستند در سیاست برما غلبه کنند.

پس احتمالا شما هم موافق هستید که همانطور که امیرکبیرهایمان را کشتند (به دست خودمان) اجازه ندادند زیرساختهایمان را درست کنیم. رضاخان، انگلیس را به مداخله و فتنه گری، متهم می کرد. محمدرضاشاه هم انگلیس، روسیه و بخصوص آمریکا را به دورویی، دخالت و… متهم می کرد. در این نظام هم که به طور مشخص جنگ علنی علیه آنها داریم. پس می بینید که آنها همیشه به ما ضربه زده اند. جالب است که مردم هم همیشه فکر می کردند که دولتها دروغ می گویند. آیا الان فکر نمی کنید که راست می گفته اند.

 

برای خواندن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید.

نوشته مرتبط

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی استعفا

استعفا ی نارفیق

منتشر شده توسط - اکتبر 22, 2018 6
خداحافظ وزیر به بهانه استعفا ی جناب عباس آخوندی، وزیر محترم راه و شهرسازی خداحافظ نارفیق! چه عجب! دیروز داشت…
ساحل زیبا

حرف آخر …

منتشر شده توسط - نوامبر 3, 2018 0
خواندن مقاله از ابتدا کاش یک روز دریا می شدیم کاش یک روز همه برادر می شدیم. برادر کاش یکروز…
سخنی با جناب وزیر

سخنی با جناب وزیر

منتشر شده توسط - اکتبر 17, 2018 609
کاش بجای بنز، وزیر وارد می کردیم کاش می شد به جای ماشین بنز و لکسوس و فراری، چندتا وزیر…
علم بهتر است یا ثروت

علم بهتر است یا ثروت

منتشر شده توسط - نوامبر 3, 2018 0
علم بهتر است یا ثروت؟ ترامپ بهتر است یا اوباما؟ جنگ خوب است یا صلح؟ آمریکا جنایتکار است؟ شیطان است؟…

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *